شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

نیروگاه خورشیدی با ردیاب تک محوره  چادرملو

نیروگاه خورشیدی ردیاب تک محوره (single axis tracker) چادرملو با ظرفیت تولید 10 مگاوات برق در مجاورت نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو در شهرستان اردکان احداث گردیده است . این نیروگاه با قابلیت ردیابی خورشید از شرق به غرب ، توان تولید 30 درصد انرژی الکتریکی بیشتر از نیروگاه های خورشیدی ثابت (fix) داراست.

در برنامه ریزی این نیروگاه تولید سالانه 26 میلیون کیلو وات ساعت انرژی الکتریکی اپیش بینی شده است که به شبکه برق سراسری کشور تزریق می گردد .

از ویژگی های این نیروگاه خورشیدی می‌تواند به صرفه جویی در مصرف سالانه 96 میلیون مترمکعب گاز طبیعی. 2000 مترمکعب آب و کاهش سالانه 800 هزار تن گازهای گلخانه‌ای اشاره کرد.

شایان ذکر است،  استان یزد با تابش بیش از300 روز آفتابی در سال،  وجود عرصه‌های طبیعی و هموار و شبکه‌های الکتریکی مناسب و پایدار، دارای  پتانسیل و استعداد بالایی در بهره‌گیری از انرژی خورشید در کشور است.

سرمایه گذاری این پروژه به بالغ بر 4 میلیون 600 هزار یورو به صورت ارزی و 382 میلیارد ریال بوده است.

پنل های خورشیدی و اینورتر این پروژه از بهترین  شرکت های تولید کننده سولار و مابقی تجهیزات اعم از سازه های خورشیدی و تابلوهای برق ،پست های کمپکت ، ترانسفورماتورها و کابل ها از بهترین برند های داخلی تهیه شده است و امور مهندسی و تهیه نقشه ها و مراحل نصب نیز توسط متخصصین و کارشناسان داخلی تهیه و اجرا شده است .

طرح‌ها و پروژه‌ها