شرکت کویر تایر

  • طرح شماره 1: طرح افزایش تولید فاز یک (45 هزار تن)

شرکت کویر تایر در راستای کسب سهم بیشتری از بازار تایر کشور و افزایش سودآوری و به منظور افزایش ظرفیت و تکمیل فرآیندهای تولیدی و ارتقا سطح کیفی محصولات تولیدی خود؛ طرح تولید را  برنامه ریزی کرده و با توجه به زیرساخت های سخت افزاری موجود و تأمین بخشی از ماشین آلات مورد نیاز، عملیات اجرایی محوطه سازی و ساخت و توسعه سالن های تولید را آغاز کرده و ماشین آلات مورد نیاز نیز شناسایی شده است. محل احداث این طرح در جوار کارخانه فعلی تولید تایرهای سواری کویر تایر در بیرجند در نظر گرفته شده و علت این انتخاب، وجود زیرساخت های کافی در محل کارخانه بوده و درنتیجه قیمت تمام شده طرح به دلیل اشتراک زیرساخت ها کاهش یافته و از طرف دیگر امکان استفاده از نیروی انسانی متخصص فعلی و معتبر و شناخته بودن برند کویر تایر، از دیگر مزایای این هم جواری است.

در حال حاضر ساختمان های مورد نیاز طرح در حال ساخت و کسری از این ساختمان ها در مراحل پایانی ساخت قرار دارد. تامین ماشین آلات نیز در دست اجراست که در ماه های آتی به کارخانه خواهد رسید.

  • طرح شماره 2: طرح توسعه تولید تایرهای سنگین رادیال OTR و TBR

در مرحله تدوین طرح توجیهی قرار دارد.

  • طرح شماره 3: استقرار سیستم مدیریت کیفیت در آزمایشگاه های شرکت کویرتایر بر اساس استاندارد ملی ایران ایزو آی- ای- سی 17025

در حال حاضر خط مشی مجتمع آزمایشگاهی کویرتایر تدوین و آموزش همکاران آزمایشگاه در ارتباط با الزامات سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه ها بر اساس استانداردهای ایزو آی ای سی 17025 نیز صورت پذیرفته است. آموزش ممیزین داخلی و استقرار مستندات سیستم نیز در دست اقدام می باشد.

  • طرح شماره 4: ساخت/ خرید ماشین آلات با همکاری شرکت های دانش بنیان

ساخت پرس های پخت و ماشین تایرسازی تک مرحله ای به دست مهندسین داخلی شرکت کویرتایر در مراحل پایانی قرار دارد و کسری از  ماشین آلات که توسط پیمانکار نیاز به اصلاح داشتند نیز تمام شده است.

  • طرح شماره 5: توسعه آموزش و مهارت افزایی منابع انسانی شرکت کویر تایر بر اساس استاندارد 10015 ISO

در حال حاضر برای استقرار سیستم مدیریت کیفیت آموزش، زیر ساخت های لازم من جمله تدوین ماتریس های مهارت / صلاحیت برای مشاغل مختلف در سازمان در حال تدوین است.

  • طرح شماره 6: همکاری با شرکت قالب های صنعتی ایران خودرو برای ساخت قالب و کانتینر

در حال حاضر یازدیدهای مورد نیاز صورت گرفته و در مرحله استخراج نقشه کانتینرهای شرکت قراردارد که با انعقاد قرارداد ساخت کانتینر بین دو شرکت به اتمام خواهد رسید

 طرح شماره 7: تقویت ظرفیت فروش آنلاین و عرضه مستقیم تایر رادیال سواری

در حال حاضر انتقال سرور آنلاین به دیتاسنتر جهت افزایش پهنای باند انجام شده و در حال اتصال سامانه فروش آنلاین به دیتابیس پلیس راهور و سامانه امتا هستیم.

  • طرح شماره 8: کنترل کیفیت و کاهش تعداد لاستیک های مرجوعی

در حال حاضر پیاده سازی و استقرار طرح کنترل پارامترهای اثرگذار بر کیفیت تایرهای تولیدی در شرکت کویرتایر و انتخاب نمایندگی های فروش به عنوان ارائه دهنده خدمات پس از فروش و اختصاص کد به هر کدام از نمایندگی ها به جهت کاهش تعداد تایرهای مرجوعی در دست اجراست تا بتوان اقدامات اصلاحی لازم (در صورت وجود)، برای عیوب شناسایی شده مرتبط با هر منطقه جغرافیایی را پیاده سازی نمود.

طرح‌ها و پروژه‌ها