پیام مدیر عامل

در دنیای امروز هرگونه حرکت و فعالیت می بایست در قالب یک برنامه ریزی قوی و هدف گذاری صریح و بر اساس  مسیری مشخص برای رسیدن به مقصد مورد نظر باشد. موضوع برنامه ریزی و تعیین راهبرد از الزامات مدیریت موفق در دنیای کنونی است، دنیایی که در آن شتاب تغییرات، پیچیدگی مسائل و گسستگی روندها مشخصه بارز آن است. این تلاطم موقعیت ها و تغییرات پرشتاب محیطی و پیرامونی، مدیریت را از راهبری یک قطار در حال حرکت بر روی ریل ثابت به رهبری یک کشتی عظیم در دریای متلاطم و طوفانی و پر خطر مبدل کرده است و دیگر ابزارها و روش های قدیمی و نوشته شده در کتاب های کلاسیک مدیریت برای اداره بنگاه ها و کشور کافی نمی باشند. مدیریت تحول، یک اصل انکار ناپذیر در دنیای کنونی مدیریت است. شناسایی عوامل محیطی اثر گذار و تا حدودی برآورد پیش بینی آنها برای اجرای تصمیمات درست و کم ریسک، نیازمند نگاه راهبردی و کلان با افق زمانی بلند مدت به مسائل و محتاج مهارت های متعدد و فراتر در عصر کنونی است.

مدیران هوشمند از صبح تا شام در حال رصد وقایع و اتفاقات پیرامونی و تعیین موقعیت واقعی از بنگاه خود در مقابل رقبای سرسخت هستند تا بتوانند تصمیمات به هنگام و مطلوب تری را برای راهبری و پیشبرد مجموعه تحت امر خود اتخاذ کنند.

از این رو برنامه راهبردی و از آن مهم تر تفکر راهبردی، لازمه مدیریت در عصر کنونی و جهان پراز نا اطمینانی های قرن اخیر است تا بتواند خلق ارزش را در مجموعه تحت کنترل به بهترین شکل ممکن محقق سازد.

بدین منظور شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با هدف شناخت محیط های داخلی و خارجی و اتخاذ تصمیمات بر اساس مولفه های اثرگذار و صحیح و کاهش ریسک تصمیمات و همچنین برای تحقق اهداف کلان و دستیابی به چشم انداز ترسیم شده خود در چارچوب مأموریت و ارزش های سازمانی، اقدام به تهیه سند راهبردی و برنامه های عملیاتی شرکت در یک افق 5 ساله نموده و در این میان با بسیج تمامی نیروهای خبره و نظرخواهی از کارشناسان متخصص و متعهد  درونی و برونی و در قالب کارگروه برنامه ریزی راهبردی و در یک کار فشرده و منسجم اقدام به تهیه این سند نموده است.

تدوین اجزای اصلی سند شامل چشم انداز و مأموریت ها، برگرفته از توانمندی ها، فرصت ها و با آشنایی با تهدید ها و نقاط ضعف و توجه به شایستگی های محوری گروه مدیریت سرمایه گذاری امید در مقابل رقبا شده و همچنین شناسایی عناصر پیرامونی  در حوزه های اقتصادی و فناوری، اجتماعی و فرهنگی، سیاسی و قانونی منطبق با شرایط بین المللی و داخلی کشور و اسناد بالادستی تنظیم گردیده است. آنچه محور کلیدی در این سند تلقی شده است، نگاه حاکم بر توان داخلی کشور و بهره گیری از منابع طبیعی سخت افزاری و ثروت های بی شمار خدادادی  و از همه مهم تر جوانان مستعد و دلسوز در نظام و کشور اسلامی، به عنوان مهم ترین سرمایه و دارایی این مرز بوم  است که این امکان را فراهم می کند تا شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید را بر پایه داشته های ملی و بومی،  به یکی از هلدینگ های بزرگ و برتر (و انشاءالله) رتبه اول این رشته در کشور مبدل سازد.

کلید واژه هایی چون تکمیل زنجیره ارزش گروه ، افزایش صادرات و توان ساخت داخل، نوآوری و ورود به عرصه های مزیت دار و بهره گیری از فن آوری اطلاعات جهت راهبری بهتر شرکت های تابعه، از جهت گیری های اساسی در سند راهبردی پیش رو می باشد.

امید است با اجرا و نظارت دقیق برمفاد سند راهبردی شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و اجرای پروژه ها و طرح های کلیدی، اهداف تعیین شده در چشم انداز 1404 محقق شده و بهره برداری از آنها در جهت حمایت از سهامداران و ارتقای رفاه و پیشرفت روزافزون کشور صورت گیرد.

ذکر این نکته مهم است که سند راهبری شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید مشابه تمام اسناد راهبردی در ذات خود می بایست پویا باشد و مورد ارزیابی مستمر قرار گیرد تا با بروزرسانی، ضمن سازگاری با محیط بیرونی، بتواند از ظرفیت های خلق شده در جهت هم افزایی و رشد و بهبود مستمر کارکردهای گروه، بهره کامل ببرد.

در پایان از تمامی همکاران عزیزم در حوزه های ستادی و اجرایی که همواره در جهت اعتلای نام گروه مدیریت سرمایه گذاری امید تلاش نموده اند تا این گروه با سرمایه گذاری و خلق ظرفیت های جدید در کشور که امروز ضروری ترین نیاز حال حاضر ایران اسلامی برای قطع وابستگی، استقلال اقتصادی، ایجاد اشتغال پایدار و بهبود رفاه و معیشت مردم می باشد، تقدیر و تشکر می نمایم.


مدیرعامل و عضو هیأت مدیره

با شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید در ارتباط باشید