امید در قلب کویر/ صالح‌آبادی: از طرح‌های گل گهر و گهر زمین حمایت می‌کنیم

امید در قلب کویر/ صالح‌آبادی: از طرح‌های گل گهر و گهر زمین حمایت می‌کنیم

علی صالح‌‌آبادی به همراه معاونان و جمعی از مدیران شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید از شرکت‌های معدنی و صنعتی گل‌ گهر، سنگ آهن گهر زمین و شرکت‌های وابسته به آنها بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، ایمان عتیقی، مدیرعامل گل گهر، در جریان این بازدید گفت: گل گهر پنجمین شرکت بزرگ بازار سرمایه است که 36 درصد از کنسانتره و 28 درصد از گندله کشور را تولید می‌کند. این شرکت در سال گذشته 23 هزار نفر نیروی کار مستقیم داشته و با 800 سازنده داخلی و 120 شرکت دانش‌بنیان کار کرده است.

وی افزود: گل گهر ضمن سهیم‌شدن در ریسک ساخت بار اول و کاهش ارزبری زنجیره فولاد موفق شده رتبه اول صرفه‌جویی ارزی را به دست آورد. قراردادهای پژوهشی با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان رشد 3 برابری را تجربه کرده است. وی ادامه داد: این شرکت 51 پروژه دارد که از بین ‌آنها 38 پروژه صنعتی و زیربنایی است و 13 پروژه به عنوان پیشرانان پیشرفت دنبال می‌شود. بر اساس سند چشم‌انداز در سال 1410 گل گهر، شرکتی در تراز جهانی و در زمره 50 شرکت برتر معدنی و فلزی جهان خواهد بود.

انتظار می‌رود در نقطه هدف، این شرکت موفق به کسب درآمد سالیانه 7.2 میلیادر دلاری شود. این مجموعه برنامه تنوع‌بخشی سبد معدن‌کاری را با تاکید بر عناصر مورد نیاز برای تحول و بهره‌مندی از حمل و نقل برقی و انرژی سبز دنبال می‌کند. عتیقی با اشاره به اهمیت تربیت مدیران گفت: برگزاری مدرسه تکمیلی مدیریت برای رده‌های کارشناسی ارشد و بالاتر از جمله اقدامات مهم حوزه سرمایه انسانی بوده که در خلال آن 310 شرکت‌کننده 8500 نفر ساعت آموزش را طی کرده‌اند. از دیگر برنامه‌های این حوزه برگزاری کانون توسعه مدیران با هدف ارتقای فردی و افزایش اثربخشی بوده است که 340 شرکت‌کننده و 3400 نفر ساعت آموزش داشته است. وی تصریح کرد: ما موظف هستیم از دیدگاه‌های سهامداران استفاده کرده و ضمن حفاظت از سرمایه آنان، سودآوری خود را بهبود دهیم؛ از این رو، بازدید آقای دکتر صالح‌آبادی و هیات همراه را فرصت بسیار خوبی می‌دانیم.

در ادامه این بازدید، محمد محیاپور، مدیرعامل گهر زمین عنوان کرد: میزان تولید گهر زمین از ابتدای تاسیس تاکنون، شامل 43 میلیون تن خردایش، 33 میلیون تن کنسانتره و 8 میلیون تن گندله بوده است. وی افزود: این منطقه دارای 6 آنومالی (معدن) است که معدن شماره 3 متعلق به این شرکت است و بزرگ‌ترین ذخیره سنگ آهن را در بین این معادن داراست. وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در سال 1402، 15 میلیون تن سنگ آهن و 85 میلیون تن باطله و آبرفت استخراج خواهد شد. این مزیت مهم با توجه به شرایط رقابتی بازار، نویدبخش توسعه این معدن است. تلاش ما بر این است که با استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان و روش‌های جدید حفاری، به اهداف توسعه‌ای خود نائل شویم. وی افزود: مدیرعامل سرمایه‌گذاری امید دارای تجربه وسیعی در حوزه بازار پولی و مالی است و حضور ایشان فرصت بسیار خوبی برای ارائه طرح‌ها و دریافت کمک به منظور تامین مالی پروژه‌هاست.

علی صالح‌آبادی، مدیرعامل گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، پس از بازدید از شرکت‌های گل‌گهر، گهر انرژی، توسعه آهن و فولاد، جهان فولاد و گهر زمین در نشست‌های جداگانه با مدیران این شرکت‌ها حضور یافت. وی ضمن تشکر از زحمات ارزشمند مدیران و کارکنان این شرکت‌ها گفت: مجموعه گل‌گهر و گهر زمین به همراه شرکت‌های تابعه عملکرد خوبی داشته‌اند که امید است با توجه به برنامه‌های وسیع طراحی‌شده این روند تداوم داشته باشد. وی ادامه داد: نگاه بسیار خوب به نیروی انسانی از مزایای این شرکت‌هاست. ما شاهد آن هستیم که مدیران زیادی در این شرکت‌ها تربیت شده و در صنعت به موفقیت می‌رسند.

صالح‌آبادی ابراز کرد: استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگان وظیفه‌ای ملی است که در این مجموعه دنبال شده است. در عین حال، با توجه به مزایای بهره‌مندی از این شرکت‌ها لازم است توجه ویژه به این موضوع حفظ شود. بعلاوه نگاه به نخبگان باید به صورت خاص در اولویت باشد؛ زیرا تحولات مثبتی که توسط این گروه ایجاد می‌شود، بر روی فرایندهای اجرایی و موفقیت هر مجموعه کاری اثری غیر قابل انکار دارد. وی ادامه داد: استفاده از دانش روز دنیا و بهره‌گیری از نیروهای بومی منطقه جزو مزایای مهم این شرکت‌هاست.صالح‌آبادی با تاکید بر برنامه‌های متنوع شرکت‌های منطقه گل گهر افزود: یکی از جذابیت‌های این شرکت‌ها نگاه توسعه‌ای است که بسیار ارزشمند است. ما از این نگاه حمایت می‌کنیم و هر آنچه که در جهت بهبود برنامه‌ها مورد نیاز باشد، مورد نظر شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری امید خواهد بود. وی تصریح کرد: امسال سال رشد تولید است و خوشبختانه این شرکت‌ها برنامه‌های قابل توجهی را در این راستا در دستور کار دارند. به منظور تامین مالی طرح‌ها امکان بهره‌مندی از خدمات بازار سرمایه و بازار پول وجود دارد که با توجه به تجربه دو دهه حضور در این بازارها تعامل با مدیریت این شرکت‌ها را ادامه خواهم داد تا رشد شرکت‌ها به نتیجه برسد. صالح‌آبادی و هیات همراه در پایان این بازدید ضمن حضور بر مزار سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش با قرائت فاتحه یاد و خاطره آنان را گرامی داشتند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *