نمایشگاه دستاوردهای داخلی سازی قطعات در شرکت کویرتایر گشایش یافت

نمایشگاه دستاوردهای داخلی سازی قطعات در شرکت کویرتایر گشایش یافت

در مراسمی باحضور استاندار خراسان جنوبی و مدیرعامل شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، نمایشگاه دستاوردهای داخلی سازی قطعات در کویرتایر گشایش یافت.

مدیرعامل شرکت کویرتایر آخرین دستاوردهای واقدامات انجام شده برای داخلی سازی قطعات و ماشین آلات را برای حمیدملانوری استاندار خراسان جنوبی وحسین مدرس خیابانی مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت کویرتایر؛ سیدمحمدحسین زینلی بیان کرد: دراین نمایشگاه بیش از 200 قطعه در 3بخش قطعات یدکی، قطعات لاستیکی و مواد اولیه به نمایش گذاشته شده است.

مدیرعامل شرکت کویرتایربیان کرد: نمایشگاه دستاوردهای داخلی‌سازی با هدف توسعه زنجیره تأمین و تسهیل در خرید قطعات و مواد اولیه و کاهش هزینه ها در این شرکت برگزار شده است.

وی اظهارکرد:21 میلیارد تومان صرفه جویی درسال 99 در بخش قطعات یدکی،2حدود32 میلیارد تومان در بخش مواد اولیه و یک میلیارد و800 میلیون تومان صرفه جویی در بخش قطعات لاستیکی از جمله دستاوردهای این نمایشگاه بوده است.

زینلی گفت: تا قبل از این برخی قطعات خریدخارجی بوده که با داخلی سازی در داخل کشور و برخی قطعات نیز درمجموعه کویرتایر تولید وتامین شده است.

وی ساخت 13 دستگاه پرس پخت تایر،ماشین آلات تایرسازی تک مرحله ای و اپکس 2سره و 3سره و 2دستگاه استیل لاستیک،تبدیل14دستگاه تایرسازی باری و وانتی به رادیال و اصلاح یک دستگاه ماشین تایرسازی سواری را از جمله اقدامات انجام شده درتولید ماشین آلات ذکرکردوگفت: اجرای این طرح ها 53 میلیاردتومان صرفه جویی ریالی به همراه داشته است.

مدیرعامل شرکت کویرتایر کمک به شرکت‌های دانش بنیان و داخلی برای توسعه زیر ساخت‌های داخلی سازی قطعات را از دیگر دستاوردهای حاصل شده بیان کرد

دراین نمایشگاه معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری خراسان جنوبی، رئیس سازمان صمت استان و جمعی از مدیران کل ستادی و استانی حضور داشتند.

 

استاندار خراسان جنوبی:

کویرتایربا عزم، اراده و اعتماد به نفس مردم منطقه ایجاد شده است

استاندار خراسان جنوبی گفت: کویرتایر،از جمله واحدهایی است که با عزم،اراده و اعتماد بنفس مردم منطقه ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت کویر تایر ؛ حمیدملانوری صبح امروز در حاشیه افتتاح نمایشگاه دستاوردهای داخلی سازی قطعات در شرکت کویرتایر ،افتتاح این نمایشگاه را نقطه عطفی برای تعالی حوزه اقتصادی استان برشمردو اظهارداشت: ما اگر در شرایط فعلی به دنبال رونق صنعت در استان هستیم، به خاطر پیشینه صنایع فاخری همچون کویرتایر است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه وقتی مسئولیتی می پذیریم،هنر ما این است که ذخایر استان را بیدار کنیم تصریح کرد: وظیفه و تکلیف ما در ستاد توسعه خاوران همین است که منابع خاموشی که در استان داریم را بیدار کنیم.

وی ادامه داد: براساس سیاست های این ستاد،همه مدیران دستگاه‌های اجرایی فعال شده اند تا اثری ماندگار از خود بر جا بگذارند.

ملانوری اصلی ترین هدف ستاد توسعه خاوران را ایجاد تفکر توسعه ای در مردم برشمرد و تصریح کرد: در راستای برنامه های این ستاد، نشستهای متعددی با هلدینگ های اقتصادی و سرمایه گذاران برگزار شده است.

استاندارخراسان جنوبی یکی از مشکلات اساسی استان راحضور برخی سرمایه گذاران فاقد صلاحیت عنوان کرد و گفت: ما به دنبال افرادی هستیم که از توان و تخصص لازم برخوردار  باشند تا بتوانند کاری را که شروع می کنند، با قدرت پیش ببرند.

وی هدف از این اصرار را ایجاد حس امیدواری در مردم و ترغیب آنها به سرمایه گذاری عنوان کرد و با اشاره به اینکه از بدو ورود به استان، شعار تدبیر، تلاش، توسعه را در دستور کار قرار دادیم، گفت: این شعار، الگوی رفتاری ما در مجموعه استان است و بر این باوریم که بدون فکر، برنامه و تلاش راه به جایی نمی بریم.

ملانوری با تاکید بر اینکه شعارهای سال و سیاست های اقتصاد مقاومتی، محور فعالیت های ما در استان است بیان کرد:سیاستهای اقتصاد مقاومتی، نسخه شفابخش همه معضلات کشور است.

استاندارخراسان جنوبی گفت: در همین راستا در شورای اداری و برنامه ریزی استان به مدیران دستگاه های اجرایی تکلیف شد تا برنامه عملیاتی سالانه خود را بر مبنای شعار سال و سیاست های اقتصاد مقاومتی تدوین کنند.

 

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری امید :

رمز موفقیت کشور در داخلی سازی و تولید بومی است

مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید رمز موفقیت کشور را در داخلی سازی و تولید بومی دانست و گفت: وابستگی به واردات بزرگترین فاجعه برای صنعت کشور است.

به گزارش روابط عمومی شرکت کویر تایر، حسین مدرس خیابانی صبح امروز درحاشیه افتتاح نمایشگاه دستاوردهای داخلی سازی در شرکت کویرتایر اظهار داشت: رمز موفقیت کشور در داخلی سازی و تولید بومی است.

وی وابستگی به واردات را بزرگترین فاجعه برای صنعت کشور عنوان کرد و افزود: تولید عامل اصلی در رفع همه مشکلات است و هر واحد تولیدی که به دنبال طرح و پروژه جدید نباشد، محکوم به فناست.

مدرس خیابانی بابیان اینکه طرح و پروژه، باعث تعالی سازمانی می شود تصریح کرد: هر ایرانی که دلش برای ایران و کشور جمهوری اسلامی بسوزد، لغت ساخت داخل او را به فکر وامی دارد که گامی در این مسیر بردارد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت امید با راه اندازی بانک اطلاعاتی نوآوران امید بنا دارد، استعدادیابی کند تا سرمایه های کشور متمرکز شده و در مسیرهای بلند گام بردارند؛ این در حالی است که باید به آنها آموزش های لازم را ارائه کرد و تلاش نمود انگیزه آنان حفظ شود تا بتوان  از ایده های آنان استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید یادآور شد: هرکسی که افتخار دارد ایرانی است و به نظام مقدس جمهوری اسلامی اعتقاد دارد، باید تلاش کند که سهمی در داخلی سازی و تولید داخل داشته باشد.

مدرس خیابانی با بیان اینکه فرمان اصلی رهبر معظم انقلاب نیز بحث خودکفایی و استفاده از بومی سازی است اظهار داشت: در بحث تولید، نخستین وظیفه دولت تحقق شعار سال است زیرا چیزی مهمتر از تولید در کشور ما وجود ندارد.

وی با بیان اینکه اعتقاد بنده این است تمام مسائل کشور در همه حوزه ها اهم از اجتماعی، فرهنگی و امنیتی از محل تولید قابل حل است افزود: زیرا بسیاری از معضلات اجتماعی، مسائل خانوادگی ، معیشت و بحث بیکاری است.

مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید با بیان اینکه مسائل فرهنگی امروز به دلیل کاهش درآمد خانوارها جزو اولویت آخر خانواده ها شده است گفت: متأسفانه امروز اولویت خانواده ها معیشت شده است و در این راستا تولید می تواند اولویت ها را جابه جا کند و با رفع بیکاری و اشتغالزایی فرهنگ را ارتقاء دهد.

مدرس خیابانی به بحث امنیت اشاره کرد و افزود: امروز در استان های مرزی موضوعی با ارزش تر از اشتغالزایی و تراکم مرزی وجود ندارد زیرا خود مرزداران ما پاسداران حریم های نظام جمهوری اسلامی هستند.

وی با اشاره به اینکه تولید می تواند راه گشای همه مشکلات باشد خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب بسیار هوشمندانه برای چهارمین سال متوالی بحث تولید را به عنوان محوری ترین موضوع کشور مطرح کردند و این موضوع تکلیف همه است.

مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید با بیان اینکه در این راستا مردم تکلیف دارند کالای ایرانی بخرند یادآور شد: ما نیز که متولی واحد‌های تولیدی و بنگاه های اقتصادی هستیم تکلیف داریم نسبت به تولید کمک کنیم و پشتیبانی کنیم.

مدرس خیابانی با تاکید بر اینکه هر واحد تولیدی که پروژه نداشته باشد محکوم به فنا است اظهار داشت: پروژه مانند تولد یک نوزاد و خلق یک موجود است و سبب تعالی سازمان ها می شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید خاطرنشان کرد: متاسفانه در دنیا عامل توقف تولید بازار است اما در کشور ما عامل توقف تولید در چند سال اخیر به دلیل تحریم ها تامین مواد اولیه و امروز نیز انرژی است.

وی با بیان اینکه ما به عنوان شرکت سرمایه گذاری امید که یک هلدینگ اختصاصی برق داریم حیف است که برای واحد‌های تولیدی خود نیروگاه برق راه اندازی نکنیم افزود: در حال حاضر در نقاط مختلف کشور یک هزار و ۵۰۰ مگاوات پروژه نیروگاهی برای واحد‌های تولیدی خود در دست اقدام داریم.

مدرس خیابانی بیان کرد: باید تلاش کنیم کشور را از تأمین لاستیک معدنی و راه سازی بی نیاز کرده و این لکه ننگ را از کشور پاک کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *